October 16, 2014

How To Reach Your Goals

Dnešní článek jsem se rozhodla zasvětit mému nejoblíbenějšímu citátu
"It always seems impossible until it's done" - Nelson Mandela.

In today's post I wanted to talk about my favorite quote 
"It always seems impossible until it's done" - Nelson Mandela

Všechno jde, když se chce
To, že si myslíte, že něco nezvládnete neznamená, že to je pravda. Ne, není to pravda. U mě se to ukázalo už mnohokrát, ať to byly známky ve škole, hubnutí, získání sebevědomí nebo dokonce založení tohohle blogu. U všech těch a dalších věcí jsem absolutně nevěřila, že bych to dokázala.
Ale mýlila jsem se.
Možná to zatím nic není, ale motivuje mě to, abych pokračovala.

Sebedůvěra je klíč
Sebedůvěra může dělat divy. Stačí říkat si, že to dokážete pořád dokola, nevzdat to a jít si za tím. Cíleně plánovat věci tak, abyste byli každým dnem o krok blíže svému cíli. Denně si na to vyhradit hodinku - co hodinku, klidně míň. Ale něco, co vás někam posune.
Nebrat ohledy na ostatní, nenechat se znejistit a ovlivnit někým jiným, protože záleží hlavně na vás a na tom, co chcete vy.
Nesrovnávat se s ostatními, protože srovnávat jdou pouze dvě podobné věci. A každý člověk je něčím odlišný.


Mířit stále výš
Začít s menšími, jednoduššími cíli je dobrý nápad. Když člověk vidí pokroky, věří si víc a tahle celá cesta mu jde lépe od ruky. Potom začít nabalovat a udávat si vyšší a těžší cíle.
Hlavní je vydržet.S postupem času si začnete uvědomovat, že jste hrdí na své pokroky a začínáte být
spokojení sami se sebou a šťastní. 

It always seems impossible until it's done
If you think you can't do something, that doesn't necessary mean it's true. No it's not. I've been prooven that many times. Whether it was school, losing weight, gaining trust in myself or even starting this blog. I always thought I would never make them happen. 
But I was wrong.
This might not be anything big, but it motivates me to keep going.

Confidence is key
Self-confidence can do wonders. Just tell yourself over and over again: I can do it.
Plan out your things, so that every day you're a step closer to reaching your goal. Take an hour every day, even less - just something that keeps you on track.
Don't think about other people and don't let them make you insecure, because the only thing that matters is YOU and what YOU are thinking.
Don't compare yourself to other's, because you can only compare two similar things. And every person is different.


Aim higher
I think it's better to start with something easy. When you see the results, you'll get more confident and your journey will get easier. Then start to set higher and harder goals.
Just keep going.


With time you'll realize that you are happy with what you've accomplished and you're going to be happier about yourself and happier in life in general.


_______________________________________________________________________________

Chtěla jsem tenhle článek napsat, protože poslední dobou cítím, že se podle tohoto mého 'životního mota' moc neřídím.


Do školy chodím nejistá, nevěřím si, nedaří se mi jíst zdravě, nedaří se mi cvičit (někomu se to může zdát jako malichernost, ale mě to naplňuje), nedaří se mi bavit se s lidmi a vypadla jsem z jakési mé rutiny, která mě dělala šťastnou. 
Tenhle netradiční článek jsem napsala tak trochu kvůli sobě, ale hrozně moc si přeju, aby pomohl i někomu z vás.
I wanted to write this post, because lately I'm not following this life motto of mine
I go to school insecure, I don't believe in myself, I've been eating pretty unhealthy, I haven't been exercising (to somebody it can seem like nothing, but to me it's not), I'm not good at communicating with other people and I'm not sticking with that routine that used to make me really 
happy. 
I wrote this unusual post partially for myself, but I'm wishing this will maybe help some of you too.24 comments:

 1. A lovely inspiring post! if you put your mind to something no matter what it is you can achieve it, even if it takes time! Stay Positive! Xx
  http://oliviacherylx.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 2. Idealni clanek na patek, je to naprosto tak, jak jsi to napsala. Je potreba, aby clovek veril sam sobe, protoze jinak to nejde. I ja jsem v soucasne dobe tak trrochu vykolejena, ale snazim se na to pracovat a sebeduveru si budovat odznovu. Okoli nas hodne ovlivnuje, ale motorem a strojem jsme my, na nas to stoji a pada. Preju, aby se ti brzy povedlo chytit ten spravny vitr a zila sis podle svych predstav a prani ;-) bára.kára blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak :) Držím ti palce a moc děkuju za úžasný komentář <3

   Delete
 3. Dokonalý inšpirujúci článok.. Tiež som v poslednom čase dosť odbočila od toho, čo mám rada a čo ma baví a možno sa mi ani veľmi nedarí baviť sa s tými novými ľuďmi, ktorí mi majú na ďalších pár rokov robiť spoločnosť. Ďakujem, že si to napísala, síce kvôli sebe, ale mne to naozaj pomohlo zamyslieť sa nad tým, ako ďalej :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsem strašně ráda, že sis z toho něco vzala <3 Děkuju :)

   Delete
 4. Lovely post! Thank-you for stopping by and checking out my blog, you have a really lovely blog here :) x

  ReplyDelete
 5. Moc krásné citáty, hned člověku dodají optimismus :)
  Blog by Veru

  ReplyDelete
 6. Such a positive post, love your confidence!!!

  Paige x

  http://paigexashley.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 7. wow I really love this , love quotes and sometimes when your feeling down you just need to read something like this and it makes you feel a little better , Thanks for sharing <3

  http://rainbowsandunicorns27.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
  Replies
  1. I'm so happy you liked it <3 Thank you for your comment :)

   Delete
 8. Fantastic post! I love inspirational quotes. Also the 'it always seems impossible until it's done' quote is really accurate! There's loads of things that I've done that leave me feeling like that :)

  Corinne x
  www.skinnedcartree.com

  ReplyDelete
 9. Love positive quotes, ps thank you for commenting on my blog :)

  Candice | Beauty Candy Loves
  xoxo

  ReplyDelete
 10. I wish I was the kind of person who strived hard to reach their goals. I'll definitely have to try harder and follow your tips!

  www.eleanorbroome.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 11. je hodně důležitý, aby si byl člověk těchto faktů vědom... ve svém okolí vídám spoustu lidí, kteří žijí permanentně ve stresu a mají deprese, bojí se neúspěchů - to je hrůza! já se řídím tím, co mi jednou řekla moje maminka, když mi bylo fakt hrozně: Když nejde o život, jde o hovno :) a je to sakra pravda!

  ReplyDelete
 12. Love this quote. I'm usually too afraid to go for my goals because I think of my worst outcome but I really like reading quotes like these as a nice reminder and motivation

  nikimint.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Přesně tohle jsem potřebovala, skvěle píšeš. :) Co se týče povídání s lidmi, tak i já mám občas taková období. Neboj se, brzy se to ale zase zlepší a ty budeš zase šťastná a spokojená. :) PS: Stávám se tvou novou odběratelkou, protože máš jeden lepší článek než druhý a já jsem ráda, že jsem narazila na tak skvělý blog široko daleko. :)
  http://novakovakristyna.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju strašně moc, úplně jsi mi zlepšila den <3

   Delete

Every comment makes me very happy! Thank you ♥